Technológia výroby zrubu - Postup výroby

1. Výber a dovoz dreva

Naše stavby a výrobky vyrábame z kvalitného smrekového dreva, ktoré sa dováža z vysokých nadmorských výšok. Pri výbere sme veľmi opatrní a dozeráme na kvalitu a zdravie dreva.


2. Frézovanie, skladovanie, sušenie, brúsenie a spracovanie guľatiny

Po dovezení dreva do firmy sa drevo opracúva frézovaním, dôkladne sa uskladní a necháva potrebne dlho sušiť. Po vysušení sa drevo brúsi a následne spracúva do potrebných dĺžok, rozmerov a tvarov. Hrúbka dreva je v súvislosti od druhu a účelu stavby od priemeru 160 – 240 mm. Do guľatín sú strojom vrezávané korýtka a žľaby, ktoré slúžia k spájaniu stavby.


3. Preventívne ošetrenie dreva

Spracovanú guľatinu natierame proti škodcom a drevokazným hubám kvalitnými nátermi výlučne určenými k ochrane dreva (Bohme, Krovsan). Už týmto náterom drevo dosiahne 50 % odolnosť voči vlhkosti.


4. Postavenie stavby v hale

Každú stavbu alebo výrobok postavíme najskôr v hale “na sucho“, bez finálnych spojov, pre zákazníkove nahliadnutie a našu istotu presnosti.


5. Odvoz guľatiny a samotná stavba

Po odsúhlasení zákazníkom nasucho postavenej stavby v hale, sa všetky “guľáče“ očíslujú a následne sa celá stavba rozoberie a prenesie na miesto výstavby, kde sa na vopred pripravenej betónovej platni postaví “Váš“ vytúžený zrub.


6. Náter stavby

Finálny náter sa realizuje ako posledný tesne pred odovzdaním stavby.

Partneri portálu DrevodomDobsina.sk

  • InMAD Design
  • 3D Vízia
  • English Gardens
  • Tomex Biomasa
  • Defro

Copyright © 2010-2021 Drevodom Dobšiná s.r.o | Všetky práva vyhradené

Tvorba web stránok inMAD Design